Aktuality  
Mapový okruh
O Klubu
Stanovy
Členové
Fotoknihy
Kontakt
Výstavní prostory

 

 

     Člen klubu - Frantiek HavlekFrantišek Havlíček

Nar. 1952

Někdy v roce 1983 jsem objevil, že při Domě kultury OKD v Ostravě Porubě se bude otevírat dvouletá „Škola výtvarné fotografie“. Fotil a dělal jsem fotografie v té době asi jako spousty dalších, převážně svou rodinu, něco z dovolené. Přihlásil jsem se a tím vše začalo...
Spousta nových přátel, setkání s mnoha zajímavými lidmi, objevování různých míst; nedokáži si představit cestovat někam bez fotoaparátu. Ne vždy je výsledek mého snažení takový, jaký jsem měl naplánovaný. Ale to je přirozené.
Protože bydlím v Ostravě, mám asi nejblíže k fotografování města; lidí ve městě, třebaže to začíná být z mnoha důvodů stále problematičtější, nicméně život města bez lidí je jen těžko přestavitelný. Naproti tomu krajina láká svým klidem, přivádí člověka k většímu zamyšlení a ti lidé tady vůbec nechybí. Když fotografie dokáže vyprávět příběh, mám z toho vždy dobrý pocit; a o to tady jde.
Po dlouhých letech fotografování na film jsem také já přešel na digitální cestu a v současnosti používám vybavení zn. Canon.

havlicekfk@seznam.cz