Miroslav Pokorný

Nar. 1941

Fotografická technika i tvorba mne přitahovala od studentských let. K systematičtějšímu přístupu k fotografování mne přivedla až dcera, která tento obor vystudovala na střední, později vysoké škole. Absolvoval jsem studium fotografie na Lidové konzervatoři v Ostravě a vstoupil do řad členů Ostravského fotoklubu. Mým oblíbeným tématem se postupně stala černobílá fotografie reportážně-dokumentární, často se věnuji i tvorbě abstraktní. Po vystřídání několika typů napřed filmových, potom digitálních fotoaparátů jsem zůstal u techniky Panasonic a Canon. Digitální technologie je přednostní, přitažlivá ale pro mne zůstává i technika pořizování snímků na malý i střední formát filmový. Jako člen fotoklubu se účastním společných i autorských fotografických výstav.

Výber fotografii.