Iveta Mutinová

Nar. 23.1.1965

Jsem rodačka z Ostravy a již delší dobu bydlíme v Bohumíně. Objektivem fotoaparátu hledám záběry už víc než třicet let.
Bývalo zvykem zviditelňovat své postřehy doma v improvizované fotokomoře. V koupelně.
V roce 2004 jsem absolvovala ostravskou konzervatoř obor: umělecká černobílá fotografie. To ovlivnilo můj pohled na tuto tvorbu zásadním způsobem.

Tehdy vznikl můj první cyklus fotografií pod názvem… Zapomenutá minulost. V tomtéž roce jsem uskutečnila svou první autorskou výstavu fotografií. V Ostravě v galerii Mlejn a následně i v Bohumíně.
Od té doby jsem vystavovala na různých místech. Například v Jablůnkově v krásné dřevěnce s infocentrem.V Dolní Lomné, v Ostravě, V Karviné, Petřvaldu, Novém Jičíně…

Dotkla jsem se různých témat.
Sociální tématiky pro Salome Bohumín, cyklus – Jiné světy.
Ve školce kterou navštěvoval můj syn vznikl cyklus – Naše malá sluníčka.
Ráda fotím krajinu a miluji různá zátiší jak nalezené tak vytvořené.Tak vznikl cyklus – Lokomotiva – či poslední cyklus – Krása jednoduchosti – jenž byl letos vystaven v Příboře.

Přestože už fotím i digitálně vedu v Bohumíně fotokroužek v Domě dětí a mládeže. Kde tvoříme klasickou černobílou fotografii.
A zvětšujeme ve fotokomoře.
Mimo to společně s přáteli z fotoklubu pořádáme výstavy, zůčastňujeme se fotosoutěží a debatujeme nad fotografiemi.

MutinaZ@seznam.cz

Výběr fotografií.